BUDAPESZT – WĘGRY 3 DNI
19-21.05.2023

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
1 dzień -Wyjazdy z Radomsko 0:00, Kłomnice 0:20, Rędziny 0:40, Częstochowa 01:00, Katowice, Chorzów, Bytom o godz. 2:00 , przejazd tranzytowy przez Czechy, Słowację). Przyjazd do Budapesztu w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu - części nizinnej stolicy Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy Zamek Vajdahunyad - kompleks budowli - kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, czas wolny, ( dla chętnych obiadokolacja w restauracji na mieście dodatkowo płatna ). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień – Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Budapesztu. Przejazd na Wzgórze Zamkowe położone po budańskiej stronie miasta. Zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja - miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie zobaczymy Baszty Rybackie, budowle z siedmioma neoromańskimi wieżami. Przejazd na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności - dar Armii Czerwonej dla Węgrów. ( dla chętnych obiadokolacja w restauracji na mieście dodatkowo płatna ). Dzień zakończymy fantastycznym wieczornym rejsem po Dunaju.Przejazd do hotelu, nocleg.
3 dzień Śniadanie, wykwaterowanie około godz. 10:00 przejazd na Wyspę Św. Małgorzaty, zwiedzanie wyspy. Następnie przejazd do centrum Budapesztu – spacer z przewodnikiem po głównym deptaku stolicy Węgier –Vaci, czas wolny. Około godz. 16:00 wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach nocnych .
Świadczenia:
Cena zawiera:
- 2 noclegi w hotelu Bara *** w Budapeszcie,
- 2 śniadania,
- opiekę pilota i miejscowego przewodnika,
- ubezpieczenie,
- opłaty związane z realizacją programu,
- rejs statkiem,
- transportu autokarem,
Termin: 19-21.05.2023 r.
CENA 599 zł + 35 euro

Wyjazdy z Częstochowy o godz.01:00 ,Piotrkowa Trybunalskiego 23:00(18.05), Radomska 00:00, Kłomnic 0:20, Rudnik 0:30, Rędzin 0:40, ( Katowice, Chorzów, Bytom) 2:00 (inne miasta na zapytanie ) 

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny