BUDAPESZT – WĘGRY 3 DNI
19-21.05.2023

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
Program imprezy:
1 dzień – Wyjazdy z Częstochowy o godz. 4:30, Piotrkowa Trybunalskiego 2:30, Radomska 3:30, Kłomnic 3:50, Rudnik 4:00, Rędzin 4:10, ( Katowice, Chorzów, Bytom) 5:30 (inne miasta na zapytanie ) przejazd tranzytowy przez Czechy do Austrii. Przyjazd do Wiednia w godzinach przedpołudniowych. Przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem", gdzie z obaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Dalej spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Szczepana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek. Czas wolny. Przejazd do Bratysławy, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – Śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie stolicy Słowacji gdzie zobaczymy między innymi: zamek, który został wybudowany jeszcze przed powstaniem miasta, Stare Miasto z Fontanną Rolandową oraz gotycki ratusz. Zobaczymy (z zewnątrz) katedrę św. Marcina, miejsce koronacji królów. Przejdziemy ulica Venturską, gdzie zobaczymy pałace i Akademię Istropolitana. Michalska brama, kościół Jezuitów, i wiele innych zabytków starego miasta znajdą się na trasie naszego spaceru. Z autokaru zobaczymy wzgórze Zamkowe i obecny Pałac Prezydenta Słowacji. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie przejazd do stolicy Węgier. Przyjazd do Budapesztu około godz. 10:00 . Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu - części nizinnej stolicy Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy Zamek Vajdahunyad - kompleks budowli - kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, Przejazd na Wzgórze Zamkowe położone po budańskiej stronie miasta. Zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja - miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie zobaczymy Baszty Rybackie, budowle z siedmioma neoromańskimi wieżami. Czas wolny. Około godz. 17:00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski około północy.
Świadczenia:
Cena zawiera:
- transport autokarem produkcji zachodniej,
- 2 noclegi w hotelu w okolicy Bratysławy,
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę pilota i miejscowego przewodnika,
- ubezpieczenie,
- opłaty związane z realizacją programu.
Termin: 22-24.09.2023 r.
CENA 699 zł + 35 euro

Wyjazdy z Częstochowy o godz. 4:30,Piotrkowa Trybunalskiego 2:30, Radomska 3:30, Kłomnic 3:50, Rudnik 4:00, Rędzin 4:10, ( Katowice, Chorzów, Bytom) 5:30 (inne miasta na zapytanie ) 

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny