SZLAK-PIASTOWSKI
24-26.06.2022

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
Program imprezy:
1 dzień:
Wyjazd z Częstochowy o godz. 6:00, Radomska 5:00, Kłomnic 5:20, Rudnik 5:30, Rędzin 5:40, Kłobuck 6:20, Wieluń 7:00
Przyjazd do Kórnika. Wprawdzie początki kórnickiego zamku sięgają XV wieku, ale obecny wygląd w stylu neogotyku angielskiego zawdzięcza przebudowie z XIX w. Ponoć do dziś po zamku i parku przechadza się nocami „Biała dama” - zwiedzanie zamku. Kolejnym naszym celem będzie Rogalin. Zbudowany w XVIII w. pałac Raczyńskich należy do czołowych przykładów architektury rezydencjonalnej. Do spacerów zachęca znajdujący się za pałacem ogród francuski z XVIII wieku i park krajobrazowy ze skupiskiem starych dębów - zwiedzanie pałacu oraz ogrodów. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Śniadanie, przejazd do Biskupina, gdzie znajduje się słynne na całym świecie stanowisko archeologiczne osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej zwanego polskimi Pompejami - zwiedzanie. Następnie odwiedzimy Gniezno – miasto, w którym na każdym kroku tchnie najdawniejsza historia naszego państwa. Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha nazywana jest Matką Polskich Katedr. Najstarszą częścią budowli jest prezbiterium z relikwiami św. Wojciecha i zrekonstruowanym jego dawnym grobowcem. Przy południowej wieży znajduje się dawne główne wejście do katedry, gdzie możemy zobaczyć słynne drzwi gnieźnieńskie zwane Klejnotem Królestwa. Czas wolny. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do stolicy Wielkopolski Poznania, który zachwyca wspaniałą zabytkową Starówką i wieloma cennymi zabytkami. Na Ostrowie Tumskim zobaczymy najstarszą w kraju katedrę będącą miejscem pochówku pierwszych władców Polski. Ozdobą Starego Rynku jest renesansowy ratusz z trykającymi się na jego wieży koziołkami, ale uwagę przyciągają również okoliczne kamienice. Tuż obok ratusza ostał się późnogotycki pręgierz. Pobliska fara, zaliczana do najbardziej okazałych barokowych budowli w kraju, zachwyca swoim wystrojem. Posłuchamy też opowieści o zamku królewskim i kościele franciszkanów. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
 
Cena zawiera:
- transport autokarem produkcji zachodniej,
- 2 noclegi w Pensjonacie,
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę pilota i miejscowego przewodnika,
- ubezpieczenie,
- opłaty związane z realizacją programu.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności realizowanego programu.Termin: 24-26.06.2022 r.
CENA 559 zł

Wyjazd z Częstochowy o godz. 6:00, Radomska 5:00, Kłomnic 5:20, Rudnik 5:30, Rędzin 5:40, Kłobuck 6:20, Wieluń 7:00

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny