RUMUNIA-BUŁGARIA
02-12.06.2022

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
Program imprezy:
1 dzień
Wyjazd z Częstochowy o godz. 4:00 przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd do miasta Oradea w godzinach wieczornych, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), a także słynne Muzeum Brukhentala. Sybin pełnił rolę Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w 2019 roku. Przejazd do wsi Bran. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie zamku kojarzonego z samym Drakulą. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd trasą widokową przez Karpaty. W godzinach wieczornych przyjazd Bułgarii. Zakwaterowanie, wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
4 dzień
Śniadanie, czas na plażowanie, oraz kąpiele morskie i słoneczne wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
5 dzień
Śniadanie, przyjazd do Sozopol. Spacer po starej części miasta (cerkiew świetych Cyryla i Metodego z XIX w., gdzie przechowywane są relikwie Świętego Jana Chrzciciela, cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Bogurodzicy z XV w., stare domy odrodzeniowe z XIX w., sozopolskie kapliczki – Św. Mikołaja, Chrystusa, Dimitra, Zosima). Czas wolny. Powrót do hotelu, czas na plażowanie, oraz kąpiele morskie i słoneczne, wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
6 dzień
Śniadanie, czas na plażowanie, oraz kąpiele morskie i słoneczne, wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
7 dzień
Śniadanie, przejazd do Warny to trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii, nazywane morską stolicą. Przyciąga dużo turystów i jest tu sporo atrakcji. Symbolem Warny jest Katedra – druga co do wielkości w Bułgarii, cudowne malowidła ścienne, ikony, atmosfera prawosławnej cerkwi – spacer z przewodnikiem, czas wolny. Przejazd do Złotych Piasków legenda mówi, że kiedyś piraci ukryli tu wielki skarb, ale natura ukarała ich za chciwość i zmieniła go w złoty piasek. Najpopularniejszy kurort w Bułgarii słynie z piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze w Europie. Znajduje się tu wiele ścieżek spacerowych, ogrodów, mnóstwo restauracji, tawern i dyskotek. Tętniący życiem kurort oferuje świetną zabawę wszystkim, niezależnie od wieku. Spacer z przewodnikiem oraz czas wolny. Powrót do hotelu, wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
8 dzień
Śniadanie, czas na plażowanie, oraz kąpiele morskie i słoneczne, wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
9 dzień
Śniadanie, spacer z przewodnikiem do Perły morza Czarnego
Tak nazywana jest największa atrakcja wybrzeża – Nessebar, którego średniowieczna architektura uważana jest za najlepiej zachowaną na Bałkanach. To malowniczo położone na półwyspie miasto, jest jednym z najstarszych miast w Europie. Nessebar nazywany jest także „miastem 40 cerkwi”, choć w przeszłości było ich tam ponad 80.W drugiej części dnia czas na plażowanie, oraz kąpiele morskie i słoneczne, wyżywienie ,All Inclusive , nocleg.
10 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do stolicy Rumuni. Panoramiczne zwiedzanie Bukaresztu: biblioteka uniwersytecka, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, ogrody Cişmigiu, przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wizyta w gmachu parlamentu – drugim największym na świecie budynku rządowym po waszyngtońskim Pentagonie. Czas wolny przy bulwarze Calea Victoriei. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
11 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu kontynuacja podróży przejazd przez Rumunię, Węgry, Słowację przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
Cena zawiera:
• zakwaterowanie w hotelu ***/**** w pokoju 2 - 3 - osobowym, 10 noclegów ( w tym 3 tranzytowe w Rumuni ),
• transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
• wyżywienie: Rumunia - 3 śniadania , 3 obiadokolacje, Bułgaria - wyżywienie ,All Inclusive
• wycieczki – Warna, Sozopol, Złote Piaski, Nessebar,
• zwiedzanie - ,Ordea, Alba Julia, Sybin, Bran. Bukareszt,
• opiekę pilota,
• ubezpieczenie KL i NW + BAGAŻ,
• opłatę klimatyczną,
Cena nie zawiera:
• opłaty za wejście do zamku Drakuli, około 35 leja,
Termin: 02.06 - 12.06.2022 r.
Cena: 1599 zł + 120 euro

Wyjazd z Częstochowy 4:00  Krzepice 3:20, Kłobuck 3:30, Chorzów 5:00, Katowice 5:00, Bytom 5:00

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny