SYCYLIA – WŁOCHY
19.05-01.06.2024

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
DZIEŃ 1
Wyjazd z Częstochowy o godzinie 22:00, Katowice, Chorzów, Bytom o godz. 23:00 przejazd przez Czechy, Austrie do Włoch.  Przyjazd do hotelu w okolicach Chianciano Terme, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie rozpoczniemy od Watykanu. Zobaczymy tu: Bazylikę Św. Piotra, Grób Jana Pawła II. Następnie przejdziemy do centrum miasta. Dalszy ciąg zwiedzania - Panteon, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Fiuggi ,obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu kontynuacja podróży, przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską, a następnie przejazd przez Messynę i wzdłuż wschodniego wybrzeża Sycylii, do hotelu . Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Taorminy, nazywanej ,, Perłą Sycylii”, spacer po miasteczku min. Teatr Grecki, Park Miejski, w którym upamiętnieni zostali obrońcy Taorminy z okresu I i II wojny światowej, reprezentacyjna ulica miasta z licznymi kościołami, zabytkowymi budowlani oraz Placem Katedralnym z barokową fontanną, symbolem miasta. Czas wolny. Przejazd na Etnę, najwyższy czynny wulkan w Europie. Wjazd autokarem na 1900 m n.p.m., spacer po wygasłych kraterach wulkanu min. Krater Silvestri. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką i jeepami na wysokość 3000 m n.p.m., spacer z przewodnikiem / dodatkowo płatne ok. 70 euro/. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 6
Po śniadaniu przejazd do Katanii, spacer po mieście z przewodnikiem m.in. Via Etnea, przy której znajduje się wyrzeźbiony w lawie słoń, symbol miasta, zwiedzanie Katedry z grobem św. Agaty patronki miasta, wizyta na targu rybnym. Czas wolny. Przejazd do Syrakuz, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym - spacer po starówce m.in. Źródło Aretuzy, Katedra - wbudowana w świątynię grecką, w której znajduje się m.in. kaplica św. Łucji patronki miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie, przejazd do Palermo, (stolicy wyspy) zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Pałacu Normanów, Katedry, Groty św. Rozalii patronki Sycylii. Panoramiczny objazd miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg., nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 9
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 10
Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 11
Śniadanie. przejazd do Bolonii, zwiedzanie miasta z przewodnikiem min. Katedra św. Petroniusza, Fontanna Neptuna, Krzywe Wieże - symbol miasta, jeden z wydziałów najstarszego Uniwersytetu w Europie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Ravenny obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 12
Śniadanie. Przejazd do Rawenny, zwiedzanie z przewodnikiem min. grobu Dantego, kościoła San Vitale oraz Mauzoleum Galli Placidy, zabytków wpisanych na Światową Listę UNESCO, ze względu na wspaniałe mozaiki pochodzące z czasów wczesnego, chrześcijaństwa. Czas wolny, wyjazd w drogę powrotna do kraju. Przejazd malowniczym odcinkiem Alp włoskich i austriackich, przejazd przez Austrie i Czechy. Przyjazd do Częstochowy w godzinach nocnych.
Cena zawiera:
• przejazd autokarem,
• 11 noclegów w hotelach*** w pokojach 2 osobowych z łazienką,
• 11 śniadań i 11 obiadokolacji,
• opiekę pilota,
• ubezpieczenie,
• usługi przewodnickie,
• przeprawa promem,
• opłaty administracyjne,
• opłaty związane z realizacją programu,
 
 
 
Termin: 19.05 -01.06.2024 r.
Cena: 3150 zł+250 euro 

Wyjazd z Wielunia - 20:30, Krzepic - 21:10, Kłobucka - 21:30 Częstochowy - 22:00, Katowic, Bytomia, Chorzowa - 23:00, 

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30

Formularz rezerwacyjny