KRAKÓW- 2 DNI

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje

Program imprezy:

Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki  o godz. 07:30. przejazd do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczniemy od Rynku Głównego, czyli samego mocno bijącego serca dawnej stolicy Polski. Miejsce to powstało w II połowie XIII stulecia, a od kilku dziesięcioleci znajduje się na światowej liście UNESCO. W obrębie Rynku Głównego zobaczymy m.in. ponad 800-letni Kościół Mariacki, z którego grany jest codziennie słynny hejnał, słynne renesansowe Sukiennice, gotycką wieżę Ratuszową mającą 70 m oraz przepiękne krakowskie kamienice. Odchodzą od Rynku głównego zobaczymy średniowieczną fortyfikację potocznie zwaną Krakowskim Rondlem, czyli Barbakan. Kolejnym punktem wycieczki będzie dawna siedziba polskich królów, słowem Wawel. Tam zobaczymy słynną  wawelską Katedrę i znajdujące się w niej groby królewskie, miejsca gdzie sztuka, architektura i historia krzyżują się ze sobą na każdym kroku. Nie zapomnimy też o najsłynniejszym dzwonie w Polsce, mowa oczywiście o dzwonie Zygmunta. Tuż nieopodal wzgórza wawelskiego natrafimy na Smoczą Jamę, domostwo smoka uprzykrzającego życie mieszkańcom Krakowa. Sprawdzimy czy krakowski stwór istnieje i czy zieje ogniem. Dzień  zakończmy spektaklem w Teatrze Groteska. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Około godz.  08:00 śniadanie ,wykwaterowanie z hotelu spotkanie z przewodnikiem, kontynuacja zwiedzania - Krakowa. Spacer na Kopiec Kościuszki, jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Krakowa, z którego zobaczymy przepiękną panoramę miasta z wysokości prawie 35 metrów, oraz wystawę “Twierdza miasto Kraków 1846 – 1918”.
Powrót na Stare Miasto i zwiedzanie ekspozycji “Podziemia Rynku – Śladami Europejskiej Tożsamości Krakowa”. Wystawa umieszczona jest pod brukiem, po którym na co dzień przechadzają się tysiące turystów. Ekspozycja opowiada o najdawniejszych dziejach miasta, oraz życiu i zwyczajach ówczesnych mieszkańców grodu Kraka. Pozwala się przenieść w czasie i poznać Kraków jeszcze lepiej, a wyjątkowe otoczenie krakowskich podziemnych labiryntów dodaje poznawaniu historii dodatkowy smaczek. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie wizyta w Ogrodzie Doświadczeń  im. Stanisława Lema miejsca, gdzie w otoczeniu zieleni za pomocą różnych zmysłów poznaje się wiele dziedzin fizyki m.in.: akustykę, mechanikę, optykę i hydrostatykę. Na obszarze ponad 6 ha znajdują się: urządzenia pokazujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” oraz zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”. Około. godz. 17:00  wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki około godz. 20:00

Cena zawiera:
- transport autokarem produkcji zachodniej,
- 1 nocleg,
- 1 śniadanie, obiadokolacja,
- zwiedzanie miasta a przewodnikiem,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie NNW,
- miejsca gratis dla opiekunów.
- usługi miejscowych przewodników oraz pilota,

Termin do uzgodnienia z zamawiającym.
Cena: od 375 zł

Godzina oraz miejsce wyjazdu do uzgodnienia z zamawiającym.

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny