HISZPANIA – FRANCJA – WŁOCHY
08-19.05.2024
25.09-06.10.2024

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
Program imprezy:
1 dzień
Wyjazd z Częstochowy o godzinie 22:00, Katowice, Chorzów, Bytom o godz. 23:00 przejazd przez Czechy, Austrii do Włoch. Przyjazd na nocleg w okolicach San Remo, czas wolny, kolacja, nocleg.
2 dzień
Śniadanie, wczesny wyjazd z hotelu, przejazd do Nicei, ośrodka turystycznego o światowej renomie, położonego nad wspaniałą błękitną Zatoką Aniołów. Wzgórze Zamkowe, skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i zatokę. Stare miasto z niezwykle pięknymi wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim i gąszczem sklepików, kafejek oraz restauracji; Quai des Etats-Unis i Promenada Anglików biegnąca wzdłuż brzegu morza. Przejazd do Hiszpanii na wybrzeże Costa Brava zakwaterowanie w hotelu ***, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
Śniadanie, odpoczynek na plaży oraz kąpiele w ciepłych wodach Morza Śródziemnego , obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Barcelony stolicy Katalonii: plac Kataloński, bario gotico-dzielnica gotycka z katedrą św. Eulalii, spacer Las Ramblas- najpiękniejszej promenady Europy do stoczni królewskiej i portu. Przejazd na wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim, plac Hiszpański Palacio National, świetliste fontanny, przejazd na Nou Camp – Stadion FC Barcelona, Sagrada Familia – fenomenalne dzieło secesjonisty Antonia Gaudiego (z zewnątrz ) , Park Guell,(strefa darmowego wstępu ) obiadokolacja, nocleg.
5 dzień
Śniadanie, odpoczynek na plaży oraz kąpiele w ciepłych wodach Morza Śródziemnego , obiadokolacja, nocleg.
6 dzień
Śniadanie, przejazd do Girony, najpiękniejszego miasta wschodniej Hiszpanii, spacer po średniowiecznej dzielnicy Call, zwiedzanie największej na świecie jednonawowej katedry gotyckiej Marii Panny ( z zewnątrz ). Przejazd do do Tossy de Mar- miasteczka słynącego ze średniowiecznej Villa Vella ( starówka z zachowanym kompleksem XII-wiecznych fortyfikacji obronnych), obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
Śniadanie, wyjazd na przepiękną wycieczkę do dwóch średniowiecznych katalońskich miasteczek. Besalu - kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Spacer po tej malowniczej miejscowości pozwala poznać uroki rycerskiej osady. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie miasteczka Rupit. Charakterystyczne wąskie brukowane uliczki, domy z kamienia często wbudowane w skały przenoszą nas w czasy średniowiecza. Powrót do hotelu czas wolny,
obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
Śniadanie, odpoczynek na plaży oraz kąpiele w ciepłych wodach Morza Śródziemnego , obiadokolacja, nocleg.
9 dzień
Po śniadaniu wczesny wyjazd z hotelu przejazd do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie, zajmującego powierzchnię 1,9 km². Zwiedzanie Monako: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, katedra św. Mikołaja, w której znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Zwiedzanie Monte Carlo. Czas wolny na filiżankę kawy w Café de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w Księstwie, w samym sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Przejazd do Włoch ( okolice Werony ) późna kolacja, nocleg.
10 dzień
Po śniadaniu wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd do Werony - około 3 godzinne zwiedzanie miasta. Kontynuacja podróży przejazd przez, Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
11 dzień
Zakończenie wycieczki.
W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów , oraz lokalnych zarządzeń.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cena zawiera:
• zakwaterowanie w hotelu*** w pokoju 2 - 3 - osobowym, 9 noclegów ( w tym dwa tranzytowe we Włoszech )
• transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
• wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji (do obiadokolacji podawana jest woda oraz wino),
• wycieczka - Barcelona, Tossa de Mar, Girona,
• zwiedzanie - Wiednia, Monaco, Nicei,
• zwiedzanie i plażowanie w miejscowości Lloret de Mar,
• opiekę pilota,
• opiekę polskiego rezydenta,
• ubezpieczenie KL i NW + BAGAŻ,
• opłatę klimatyczną,
 
 
 
 
 
Termin:
08-19.05.2024 r.
25.09-06.10.2024 r.
Cena: 2350 zł + 200 euro

Wyjazd z Częstochowy 22:00 Wieluń 20:30  Krzepice 21:10, Kłobuck 21:30, Chorzów 23:00, Katowice 23:00, Bytom 23:00

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny