GDAŃSK-GDYNIA-SOPOT
07-09.10.2022

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
Program imprezy:
Dzień 1: Wyjazd z Częstochowy o godz. 6:00, Rędzin 6:15, Rudnik 6:20, Kłomnic 6:30, Radomska 6:50, przyjazd do Gdańska - spotkanie z przewodnikiem rozpoczęcie. zwiedzania - Westerplatte w miejscu, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa, znajduje się cmentarz poległych w 1939 r. żołnierzy polskich, ocalała Wartownia nr 1, ruiny koszar i Wartowni nr 3 oraz stojący na usypanym po wojnie kopcu Pomnik Obrońców Wybrzeża. po zwiedzaniu przejazd do miejsca zakwaterowania czas wolny , obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 :Śniadanie, przejazd do Gdyni gdzie. w porcie zobaczymy najstarszy na świecie niszczyciel ORP Błyskawicę oraz żaglowiec Dar Pomorza – obie jednostki są obiektami muzealnymi. Czas wolny. Przejazd do Sopotu, w którym to obowiązkowo musimy pospacerować po molo oraz słynnym Monciakiem (ulica Bohaterów Monte Cassino). Swoistą ciekawostką jest także tutejsza latarnia morska, z której roztacza się fantastyczny widok na Trójmiasto i zatokę Gdańską. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Gdańska. Ponad 1000-letni Gdańsk uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto "Bałtyckiej Europy". Większość obiektów zabytkowych skupionych jest przy najbardziej reprezentacyjnym trakcie Głównego Miasta czyli Drodze Królewskiej. Na Długim Targu zachwycają pięknymi elewacjami kamienice, ratusz, Dwór Artusa, dom Uphagenów czy Złota Brama. Tu też odnajdziemy fontannę Neptuna będącą symbolem miasta. Idąc deptakiem nad Motławą zwanym Długim Pobrzeżem bez trudu odnajdziemy charakterystyczną sylwetkę gdańskiego żurawia oraz wyspę Ołowiankę. Koroną Gdańska nazywana jest bazylika Mariacka uznawana za jeden z największych ceglanych kościołów na świecie. Po zwiedzaniu czas wolny, około godziny 15:00 wyjazd w drogę powrotną Przyjazd do Częstochowy około godziny 21:00 .
Świadczenia:
Cena zawiera:
- transport autokarem produkcji zachodniej,
- 2 noclegi w hotelu w okolicy Gdańska,
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę pilota i miejscowego przewodnika,
- ubezpieczenie,
- opłaty związane z realizacją programu.
Termin: 07 -09.10.2022 r.
CENA 599 zł

Wyjazd z Częstochowy o godz. 6:00, Rędzin 6:15, Rudnik 6:20, Kłomnic 6:30, Radomska 6:50,

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny