CHORWACJA – KRALJEVICA
15-24.09.2023

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje

Program imprezy:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Częstochowy o godzinie 19:00, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, do Chorwacji.
DZIEŃ 2
Przyjazd do Kraljevicy w godzinach rannych, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne z rezydentem czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie wyjazd na wycieczkę do miejscowości Senj.
Jednym z najbardziej znanych i najcenniejszych jego zabytków jest górująca nad miastem średniowieczna Twierdza Nehaj. Z murów fortu roztacza się malownicza panorama chorwackiego wybrzeża z okolicznymi wyspami (Krk, Rab Goli) oraz gór Velebit. Odwiedzając Senj warto pospacerować po otoczonym murami obronnymi Starym Mieście. Obejrzeć tu można m. in. XIV wieczny zamek Frankopanów, katedrę Mariacką (crkva sv. Marije) oraz gotycko-renesansowy Pałac.
W drodze powrotnej zatrzymamy się Novi Vinodolski gdzie odwiedzimy winnice i zdegustujemy miejscowe wino.
Powrót do hotelu, czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie wyjazd na całodniową wycieczkę do miejscowości Rovinj – Pula, Przejazd do Rovinja - miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii, czas wolny. Następnie przejazd do Puli stolicy Istrii, podobnie jak Rzym jest położona na siedmiu wzgórzach (Kaštel, Zaro, Arena, Sv. Martin, Opatija sv. Mihovila, Mondipola i Pra Grande) w południowej części Istrii. Miasto zostało rozsławione przez rzymską Arenę z I wieku. Arena już od lat jest miejscem odbywania się licznych festiwali i koncertów, z których najbardziej znany to Festiwal Filmowy w Puli. W stolicy Istrii zobaczymy Arenę oraz udamy się z przewodnikiem na spacer po mieście Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie - rejs statkiem na wyspę Krk do miejscowości Vrbnik to malownicze, miasteczko leży na nadmorskim klifie na wyspie Krk, stromo schodzącym ku morzu. Z rosnących w okolicy winorośli produkuje się mocne wino Vrbnička žlahtina. W zatoce Zgribnica znajduje się mała plaża. Urokliwa zabudowa, wąskie uliczki, senna atmosfera sprawiają wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Podczas rejsu będzie można zdegustować lokalne alkohole.
Rejs powrotny do hotelu, czas na kąpiele morskie i słoneczne, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie - dzień wolny na kąpiele morskie i słoneczne, spacery po Crikvenicy , obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie - wyjazd na całodniową wycieczkę do miejscowości Rijeka – zwiedzanie pięknej, portowej i malowniczo położonej u podnóża masywu Risnjak miejscowości. Przejdziemy eleganckim deptakiem Korzo z wieżą zegarową, zobaczymy kościół Sv. Vida z XVII wieku, zabytkowe kamienice i pałace. Następnie przejedziemy na półwysep Istria do Opatiji – najstarszego kurortu na adriatyckim wybrzeżu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy port jachtowy, kościół św. Jakuba i pozostałości opactwa benedyktynów. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie – przejazd do Selce – spacer po klimatycznym miasteczku oraz plażowanie na urokliwej plaży z turkusową wodą. Selce są małą miejscowością turystyczną i portem położonym w lekko pochylonej ku morzu zatocze, 3 km na południowy – wschód od Crikvenicy. Obszar, na którym znajduje się miejscowość był zamieszkały już w czasach prehistorycznych. Najstarsze ślady ludzkiej osady odkryto na wzgórzu Św. Jerzego. Dawna wioska rybaków i kamieniarzy, w trakcie ostatnich kilku lat przekształciła się atrakcyjny ośrodek turystyczny. Powrót do hotelu czas na kąpiele morskie i słoneczne, spacery po Crikvenicy , obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 9
Śniadanie wykwaterowanie do godziny 10:00, wyjazd do Polski około godziny 10:30. W drodze powrotnej zatrzymamy się w miejscowości Krk (stolica wyspy) na wyspie Krk - spacerując nadmorską promenadą Kamplin możemy podziwiać twierdze Kastel, gdzie latem organizowane są koncerty oraz inne imprezy kulturalne. Samo centrum miasta otoczone jest murami obronnymi, tu znajduje się też główny punkt miasteczka – Vela Placa – plac pełen kawiarni i restauracji. Warto pospacerować po wąskich uliczkach, żeby nieco bliżej zobaczyć chorwacki charakter miasta. Po zwiedzaniu kontynuacja podróży przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy
DZIEŃ 10
Przyjazd do Częstochowy w godzinach porannych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cena zawiera:
• zakwaterowanie w pokoju 2-3 - osobowym, 7 noclegów,
• transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
• wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (do obiadokolacji woda),
• wycieczka Rijeka – Opatija,
• wycieczka Senj - Novi Vinodolski,
• rejs statkiem do Vrbnika na wyspie Krk,
• wycieczka Rovinj – Pula,
• wycieczka do miejscowości Krk na wyspie Krk,
• plażowanie w miejscowości – Selce,
• opiekę pilota,
• opiekę polskiego rezydenta na miejscu,
• ubezpieczenie KL i NW + BAGAŻ,
• opłatę klimatyczną,
Termin: 15.09 - 24.09. 2023 r.
Cena 1899 zł + 50 euro
 

Wyjazd z Częstochowy o godz. 19:00,  Wieluń 17:30,  Krzepice 18:10, Kłobuck 18:30, Chorzów 20:00, Katowice 20:00, Bytom 20:00,( inne miasta na zapytanie )

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30

Formularz rezerwacyjny