BUDAPESZT

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje

Budapesztstolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem. To jedna z najważniejszych metropolii Europy Środkowej. Stanowi wielki ośrodek kulturalny i naukowy. Jest też ważnym centrum turystycznym i uzdrowiskowym.

Program imprezy:

 1 dzień - wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 00:30 , przejazd tranzytowy przez Czechy, Słowację). Przyjazd do Budapesztu około godz. 10:00 . Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu - części nizinnej stolicy Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy   Zamek Vajdahunyad - kompleks budowli - kopii naśladujących znane budowle  z terytorium Węgier, Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, obiadokolacja w restauracji na mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

2 dzień – Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Budapesztu. Przejazd na Wzgórze Zamkowe położone po budańskiej stronie miasta. Zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja - miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku  odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie zobaczymy Baszty Rybackie, budowle   z siedmioma neoromańskimi wieżami. Przejazd na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę  wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu  oraz Statuę Wolności - dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Kolacja przy muzyce na żywo połączona z degustacją win bez ograniczeń  (kolacja odbędzie się w piwnicach winiarskich w dzielnicy Budafok ). Dzień zakończymy fantastycznym nocnym rejsem po Dunaju popijając szampana. Przejazd do hotelu, nocleg. 

3  dzień Śniadanie, wykwaterowanie około godz. 10:00 przejazd na Wyspę Św. Małgorzaty, zwiedzanie wyspy. Następnie przejazd do  centrum Budapesztu – spacer z przewodnikiem po głównym  deptaku stolicy Węgier –Vaci, czas wolny. Około godz. 15:00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych .

 

Cena zawiera:

- 2 noclegi w hotelu ***,
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje w tym  jedna połączoną z wieczorem węgierskim i degustacja win,  .
- opiekę pilota i miejscowego przewodnika,
- ubezpieczenie,
- opłaty związane z realizacją programu,
- rejs statkiem,
- transportu autokarem,

 
Termin do uzgodnienia z zamawiającym.
Cena: od 710 zł

Godzina oraz miejsce wyjazdu do uzgodnienia z zamawiającym.

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30

Formularz rezerwacyjny