BIESZCZADY
16-18.06.2023
01-03.09.2023

Program
Świadczenia
Terminy i ceny
Rozkład jazdy
Ważne informacje
Program imprezy:
Dzień 1
Wyjazd o godzinie 6:00 przejazd do Sanoka – zwiedzanie największego w Polsce skansenu (ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza, a poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne. Na terenie skansenu znajduje się również sektor poświęcony historii przemysłu naftowego. Niedawno został oddany do użytku nowy sektor przedstawiający architekturę galicyjskiego rynku małego miasteczka, z przełomu XIX i XX Bieszczadów – ostatni zachowany kawałek Bojkowszczyzny w Polsce),przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd trasą Dużej Pętli Bieszczadzkiej. Podczas pokonywania serpentyn widoczna będzie Połonina Wetlińska oraz inne zapierające dech w piersiach widoki. Odwiedzimy również punkt widokowy Lutowiska oraz cmentarza wojskowy w Baligrodzie, zobaczymy również bieszczadzką cerkiew w Równi a na przerwę zatrzymamy się w Cisnej przy słynnej karczmie „Siekierezada”. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, Zapora Solińska – spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce. Rejs widokowy statkiem po Zalewie Solińskim. Wizyta w Polańczyku – największym bieszczadzkim uzdrowisku. Przejazd do Leska - miasto ze względu na swoje położenie nazywane jest „Bramą Bieszczad”. Najcenniejszymi zabytkami miasta są obiekty związane z kulturą żydowską: XVII-wieczna synagoga z galerią sztuki oraz kirkut uznawany za jeden z najstarszych w Polsce. W centrum miasta uwagę przyciąga eklektyczny ratusz. W pobliżu Sanu w pięknym parku natkniemy się na zamek zbudowany w XV wieku przez Kmitów, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną około godziny 15:00. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
 
Świadczenia:
Cena zawiera:
- 2 noclegi w Pensjonacie (dobry standard)
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
- przejazd autokarem,
- opiekę pilota i miejscowego przewodnika,
- ubezpieczenie,
- opłaty związane z realizacją programu,
- bilety wstępów.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności realizowanego programu.
Termin: 16-18.06.2023 r., 01-03.09.2023 r.
CENA 699 zł

Wyjazd z Częstochowy 6:00, Piotrków Trybunalski 4:00,  Radomsko 5:00, Kłomnice 5:20, Rudniki 5:30, Rędziny 5:40, Chorzów 7:00, Katowice 7:00, Bytom 7:00

Rezerwacja:

tel. 34/344-68-30 

Formularz rezerwacyjny